Tebūnie TAIP !
 

Įvertinta “Maiklo pirtis”.

Foto žiūrėkite paspaudę šią nuorodą:

2014.05.02 įvertinta “Maiklo pirtis” prie Marijampolės.

2014-05-02 LPBD projekto "Gera pirtis" vertintojų delegacija, naujojo nario Žydrūno B. kvietimu, vyko į "Maiklo sodybą" (www.maiklopirtis.lt). Marijampolės rajone, Puskelnių kaime įsikūrusioje sodyboje prie dviejų tvenkinių stovi net 6 pirtys, svečių nameliai, namas, pavėsinės, sporto aikštelės. Nenuostabu, nes Žydrūnas yra didelis pirties gerbėjas, buvęs sportininkas ir puikus šeimininkas. Po pirties, komisija didžiajai "Maiklo  pirčiai" įteikė "Labai geros pirties" ženklą ir pažymėjimą.

Vertinimo komandos nariai – Vaidotas P., Ernesta B., ir Saulius T. pirčiai skyrė 108 taškus iš 125 galimų.

Pirties krosnis sumūryta pagal "ugnis per akmenis" principą su 1 tonos skaldytų akmenų įkrova. Net ir kitą rytą, galima mėgautis garu… Plautai  garinėje suręsti iš dviejų pusių apie krosnį. Viena eilė pritaikyta patogiai vanotis, kita eilė trijų lygių – mėgstantiems pagulėti, pasėdėti aukščiau. Pirties metu patogiai ir vienu kartu sutilpo 14 žmonių.
Garinė yra 25 m2 dydžio, apie 2,5 m. aukščio su stiklo durimis į terasą. Priepirčio nėra, nes šiuo metu dar tik vyksta šalia pirties jo statyba. Svečiai turi šiltus chalatus ir užkąsti po dviejų užėjimų eina į namą.
Pirtis pastatyta iš labai storų ir ypatingai impregnuotų eglinių rąstų, stogas iš skiedrų. Vanduo į pirtį šiuo metu atnešamas bei dalinai sušildomas milimu.
Pirties mikroklimatas puikus – gera ventiliacija, garo pyragas puikia kybo palubėje lėtai leisdamasis, nes plyšių lubose, sienose jam "pabėgti" nėra.

Aplinka apie pirtį puikiai sutvarkyta, yra patogūs mediniai suolai, lieptelis į tvenkinį ir laiptai su porankiu. Viskas saugiai įrengta. 

Šiuo metų prie pirties statomas priepirtis su persirengimo ir pirtininko patalpa. Svečiai su šiltais chalatais nuo svečių namelio iki pirties keliauja apie 100 metrų. Įrengus priepirtį bus išpręsti ėjimo į pirtį žiemą ir kiti geros pirties procesui būtini ir svarbūs klausimai.

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie