Tebūnie TAIP !
 

Patarimai darant terasą ar lieptą

Patarimas 1

Montuokite lieptą žiemą, kai ledas sutvirtėjęs. Lengviau ir saugiau bus kalti polius, atlikti suvirinimo ir kitus darbus. Polių kalimą nebūtinai atlikti su "kuvalda", darbą gerokai palengvins vibro plokštė, kurią išsinuomosite bet kuriame statybinės technikos nuomos punkte. Užkėlę ant kalamo vamzdžio viršaus ir įjungę, tikrai nustebsite. Vamzdis lys į gruntą kaip į sviestą :) Kalti patariu šiek tiek trapeciškai, t.y. link dugno vamzdžiai, kad skėstųsi į šalis - bus stabilesnė konstrukcija.


Patarimas 2


Naudokite maumedžio terasines lentas. Tarnavimo laikas 2-3 kartus ilgesnis nei pušinių ar eglinių, o ir impregnuoti nereikia: nuo vandens maumedis tik darysis tvirtesnis, bent jau pirmus 15 metų. Maumedžio terasa laikys dukart ilgiau nei pušis, nors ir impregnuota giluminiu būdu.Patarimas 3

Nepatariame liepto laikančiai konstrukcijai naudoti medinių kuolų - didelė tikimybė, kad juos iškels į medį įšalęs ledas.

Patarimas 4


Darant terasą nebūtinai betonuoti visus atraminius stulpelius. Daug patogiau  betonuoti tik išorinio perimetro matomus stulpelius, o visus vidinius betonuoti tik iki grunto lygio, o virš įbetonuoti ilgasriegį (18-20 mm). Galėsite nesunkiai reguliuoti terasos aukštį ir lygį su nedideliu nuolydžiu į išorę nuo namo.


Patarimas 5

Geriausia vieta terasai - pietrytinė, pietinė arba pietvakarinė namo pusė. Jei statysite terasą iš šiaurinės namo pusės - apsirūpinsite vėsuma per vasaros karščius, o jeigu nuo namo į pietus - mėgausitės šiluma šaltuoju metų laiku.

 

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie