Tebūnie TAIP !
 

Įvertinta Edmundo "pirties gurmanų" pirtis.

2015.10.07 įvertinta Edmundo "pirties gurmanų" pirtis prie Anykščių.

Gražiame Šimonių girios prieglobstyje įsikūrusi Edmundo Pranculio sodyba. Šeimininkas pakvietė šiemet sušaukti pas save draugijos sąskrydį, o užmokesčio paprašė tikrai "didelio" - gerai išvanoti šeimininkę. Sąskrydis ir įvyko spalio  mėnesį. Manau dėl to niekas iš dalyvavusių dėl to nesigailėjo. Na ir naudojantis proga įvertinome ir Edmundo naująją pirtį.

Šeimininkas savo jėgomis pastatė net kelias pirtis. Pirmoji statyta dar 1994 metais, o naujoji ant tvenkinio kranto baigta įrengti tik pernai. Kaip sako Edmundas - visą gyvenimą stato namus ir pirtis kitiems, tai galu gale nusprendė pamaloninti ir save. Sodyboje iškasta didelis tvenkinys. Edmundas juokauja kad jis turi net nuosava salą, nesvarbu kad ji tik dviejų metrų skersmens, bet vis tiek sala ir net su "mišku" - viduryje jos stiebiasi gražuolė pušis. Šeimininkas didelis pirties entuziastas ir šiaip nuoširdus šeimininkas. Tad nenuostabu, kad į savo pirtį įdėjo visą savo širdį.

Naujoji pirtis karkasinė. Garinės širdis balto dūmo katilas "AITO" - ugnis per akmenis. Akmenis įkaista iki raudonumo, tad garas laikosi ilgai ir jo užteko visiems. Patogūs gultai su sustumiamu apatiniu plautu vanojimo patogumui. Iš šono įrengtas dar vienas plautas. Kai kam viršutiniai plautai pasirodė aukštoki, bet ir šeimininkas ne iš mažųjų, tai ir plautus įsirengė pagal save. Garinė gan didelė 2,8 x 2,95 m. Ant viršutinio laisvai telpa 4-5 žmonės ir dar vaikams ant šoninio yra vietos.
Pirtyje yra atvestas vanduo, yra dušas. Didelis priepirtis, kuriame po gero garo patogiai galima pailsėti, atsigerti arbatos. Iš pirties terasos laiptai su mediniu porankiu tiesiai į lieptą, kurio gale įrengta aikštele su ąžuoliniais suolais ir laiptais į rojų - taip vėsų pratekančio vandens tvenkinį juokais po pirties vadina šeimininkas.

Vertinimo komisija iki soties pasikaitinusi garinėje ir užpildžiusi vertinimo protokolus įteikė šeiminkui "Geros pirties" ženklą ir pažymėjimą.


 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie