Tebūnie TAIP !
 

Nenumaldomai artėja mūsų šventė "PIRTIES DIENA 2017"


2017 m. birželio 10 dieną

Pirties diena 2017 – sveikos gyvensenos šventė

Klaipėdos rajono seniūnijų vasaros sporto žaidynės

PROGRAMA:

Priekulės Turgaus aikštėje

10 val. Klaipėdos rajono seniūnijų Vasaros sporto žaidynių atidarymas

                                                           Priekulės Vingio parke

11 val. šventės „Pirties diena 2017“ atidarymas

11.30 val. zumba

16.30 val. vasaros sporto žaidynių uždarymas

19 val. maudynės gongų garsuose (garso terapijos meistras Raimondas Binkauskas)

21 val. etnomuzikos projektas ,,Tabalai“

22 val. folkroko grupės ,,Žalvarinis“ koncertas

                                                          Paskaitų saloje

 

                                                     Paskaitos I paviljone

 

11.30 – 12.30 val. „Kaip įsirengti sveiką pirtį. Pirties pastato įrengimas“ (LPBD narys, pirtininkas Edmundas Pranculis)

12.30 – 13.30 val. „Kaip įsirengti sveiką pirtį. Pirties krosnys, ventiliacija, plautai“ (pirtininkas Ramūnas Račkauskas)

13.30 – 14 val. „Sveikos pirties procedūros“ (LPBD narys, pirtininkas Ričardas Rasiukas)

14 – 14.30 val. „Dūminė pirtis – paveldas, kuriuo turime didžiuotis“ (LPBD narys, pirtininkas Egidijus Žukauskas)            

14.30 – 15.30 val. „Šveitikliai iš gamtos duotybių. Paprasta, įdomu, natūralu“ (pirtininkių duetas „Gerbiu. Mišką“)

15.30 – 16.30 val. „Ypatingieji vasaros augalai – dvasios ramybei ir kūno švarybei“ (žoliautoja ir rašytoja Giedrė Bružienė)

16.30 – 17.30 val. „Gydomosios medaus savybės“ (bitininkas Kazimieras Žilinskas)

17.30 – 18.30 val.  „Sveikas fitnesas“ (Artiomas Chačpanovas)

                                                                          Paskaitos II pavijone

11.30 – 12.30 val. „Su džok terapija“ (Arūnas Jonuškis)

12.30 – 13.30 val.Žmogaus aura. Mitai ir realybė“ (Artūras Dabkevičius)

13.30 – 14.30 val. „Emocijų valdymas“ (Arūnas Jonuškis)

14.30 – 15.30 val. „Dainavimo nauda sveikatai“ (Rūta Vildžiūnienė)

15.30 - 16.30  val. „Jonizuotas vanduo - gurkšnis sveikatai“ (Vaidas Jankus)

                                                       Scenoje    

17 val. „Pirties madų puota“ (kūrėjos Mildos Kregždės pirties drabužių kolekcijos pristatymas)

                                          Edukacinės programos

 12 val. LPBD Vilniaus klubo pavėsinėje – „Kaip susirišti vantą užrištomis akimis“ (LPBD narys pirtininkas Renatas Žvaliauskas)

12 – 12.40 val. „Gerbiu.Mišką“ pavėsinėje – „Natūralūs šveitikliai ir jų įvairovė“
13 val. greta „Saulėjos“ pavėsinės – „Kaip susirišti gražią ir praktišką vantą“ (LPBD narys, pirtininkas Romas Bagdonas)

13 –13.40 val. „Gerbiu.Mišką“ pavėsinėje – „Natūralūs šveitikliai ir jų įvairovė“

13 – 14 val. „Užburianti veltinio ramybė“ (UAB „Vilnos Rojus“)

13 – 18 val. pynimas ant grėblio

13 – 18.30 val. „Kap kap“ eteriniai aliejai ir jų poveikis žmogaus organizmui

13    – 18.30 val. „Gintaro paslaptys“ (Renata Jaurienė)

14 – 15 val. „Kaip pasigaminti muilą“ (UAB ,,Vilnos Rojus“)

15 val. LPBD Vilniaus klubo pavėsinėje – „Pirtininko pagalbininkas – vantų rištuvas“ (LPBD narys, pirtininkas Egidijus Žukauskas)

 15 – 16 val. „Užburianti veltinio ramybė“ (UAB ,,Vilnos Rojus“)

 16 – 17 val.  „Kaip pasigaminti muilą“ (UAB ,,Vilnos Rojus“)

 16 – 17.30 val. „Gerbiu.Mišką“ pavėsinėje – „Natūralūs šveitikliai ir jų įvairovė“

 

                                    Dvasinės ramybės take (13 – 17 val.)

 

Klasikinės hatha jogos pratybos (jogos mokytojas Justas Grigaliūnas–JUSTas YOGI)

Šamaniška būgnų terapija („Žvėrinčiaus“ šeimininkas Petras Dabrišius)

Masažai (Sveikatos ir grožio namų „Šiva“ komanda)

Garso joga (garso terapijos meistras Raimondas Binkauskas)

 ·         Pirčių pakrantėje: čia pirčių mėgėjai ir ne tik galės pasimėgauti sveiku garu net dešimtyje skirtingų pirčių, palepinti kūną įvairiomis procedūromis, ritualais apvalyti širdį ir mintis. Didumoje pirčių programas ves Lietuviškos pirties bičiulių draugijos (LPBD) nariai

 Šimtavietės pirties seansai

 11.45 val. „Bičių pirtis” (veda LPBD Kauno regiono atstovai)

12.30 val. „Žemaitiškas garas” (veda LPBD Žemaitijos regiono atstovai)

 13.15 val. „Vilniečių fejerija“ (veda LPBD Vilniaus regiono atstovai)

 14    val. „Laumių puota moterims ir merginoms“ (veda LPBD pirtininkės iš visos Lietuvos)

 

·         Žaidimų kiemelyje:  vaikai su tėveliais galės susipažinti su kalvio amatu, stebėti kaip bitininkas suka medų, pasimokyti gaminti papuošalus iš odos, pamėginti nerti ant grėblio, eiti lietuvių liaudies ratelius, žaisti žaidimus, pasidžiaugti naminiais gyvulėliais, statyti smėlio pilis

·         Turgaus kiemelyje: veiks jomarkas – papirkti, paragauti, pavėpsoti

·         Lauko kavinė

·         Judriuosiuose kiemeliuose: juose, visame mieste, vyks Klaipėdos rajono vasaros sporto žaidynių varžybos – tinklinio 3x3, futbolo 5x5, krepšinio, stalo teniso, šachmatų, smiginio, šaškių, seniūnų trikovės, virvių traukimo ir kt.

 

ŠOK Į SANDALUS, PRIČIUPK KILIMĖLĮ !

Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje įsikurs didžiausia kūnų ir sielų prausykla

 Ramunė ŽUKAUSKIENĖ

 Šeštadienį, birželio 10-ąją, Mažąja Lietuvos kultūros sostine šiemet tituluota Priekulė taps sveikos gyvensenos sekėjų ir gero garo mėgėjų meka – miestelyje šurmuliuos sveikos gyvensenos šventė „Pirties diena 2017“. Tądien Priekulėje vyks ir Klaipėdos rajono seniūnijų vasaros sporto žaidynės, tad renginyje bus galima ir žvaliai pajudėti, ir sveikai atsipūsti – miestelio gyventojus ir svečius į gero garo procedūras kvies patyrusių pirtininkų pajėgos ir keliolika pirčių. Organizatoriai pasirūpins ir atgaiva sielai – šventėje skambės meditaciniai gongų garsai ir šamaniški būgnų ritmai, o išprausta publika vakare bus pavaišinta eksperimentine projekto „Tabalai“ ir vilniečių folkroko grupės „Žalvarinis“ muzika.

  „Šimtavietės“ programos – it maži spektakliai

 „Tai bus bene pats didžiausias miestelio metų renginys. Pasikviesti į Priekulę per Lietuvą keliaujančio renginio „Pirties diena“ organizatorius, Lietuviškos pirties bičiulių draugijos narius, sumanėme norėdami prisidėti prie lietuviškos pirties tradicijų populiarinimo Klaipėdos krašte. Be to, tokio pobūdžio renginių Priekulėje senai nebūta. Juk sveika gyvensena – žmogaus kultūros dalis: kultūringas žmogus privalo rūpintis ne tik siela, bet ir kūnu, o gera pirtis – atgaiva visomis prasmėmis“, aiškina viena iš renginio iniciatorių, Priekulės bendruomenės užimtumo centro atstovė Raimonda Damulienė. Pramogine ir edukacine šventės programa taip pat rūpinasi miestelio seniūnija ir Kultūros centras.

 Antrą kalendorinės vasaros šeštadienį į Priekulę suvažiuos Klaipėdos rajono seniūnijų sportininkų komandos. Viso miestelio „Judriuosiuose kiemeliuose“ kunkuliuos krepšinio, futbolo, tinklinio, stalo teniso varžybų aistros. Vasaros sporto žaidynėse jėgas išmėgins ir šachmatų, šaškių bei smiginio entuziastai, o daugiausiai smalsuolių tikimasi seniūnų trikovės ir virvių traukimo rungtynėse.

 „Pirties dienos 2017“ lankytojų lauks į skirtingų veiklų erdves padalintas Vingio parkas Minijos kilpoje. Pakrantėje rikiuosis ir visos šventės pirtys. Viena jų, „Šimtavietė“, bus sumontuota specialiai šiai šventei. Jos išvakarėse Lietuviškos pirties bičiulių draugijos entuzistai rankomis sukraus 8 tonų akmenų krūsnį, naktį ją kūrens, o ryte uždengs milžiniška pavėsine. Skirtingų Lietuvos regionų pirtininkų komandos „Šimtavietėje“ ves sveiko garo programas, savotiškus mažus spektaklius. Bendrų ir asmeninių gero garo vaišių bei įvairių kūno procedūrų bus siūloma ir kitose renginio pirtyse: judrėniškio jurtų meisto Antano Poškos vilnonėje pirtyje, pirtininkų iš Latvijos atsigabentoje kupolinėje ir Lietuvoje pagamintose mobiliosiose pirtelėse. Jose vyks teminės programos, skirtos ne tik pamaloninti geru garu, bet ir pamokyti sveikos pirties principų, sveikatinamųjų procedūrų, dvasingų ritualų.

Geriausi pirtininkystės meistrai iš Lietuvos ir Latvijos patirtimi dalinsis ir šventės „Paskaitų saloje“. Lankytojai sužinos, kaip įsirengti gerą pirtį, iš kokių augalų šakelių ir kaip rišti vantas net užmerktomis akimis ar naudojantis originaliu vantų rištuvu, kaip iš gamtos gėrybių pasigaminti kūno šveitiklių. Atgaivinti veido odą po pirties kvies „Kaukių virtuvės“ pavėsinė. Čia bus galima išmėginti kaukes, kurių sudėtinės dalys dažniausiai būna skirtos gomuriui palepinti. Scenoje renginio lankytojų akis džiugins išradingų pirties drabužių kolekcijos pristatymas.

Dvasios polėkiui – į hamakus!

Pakylėti virš kasdienybės lankytojus rengiasi ir būrys sveikatintojų bei dvasinių praktikų mokytojų, suvažiuosiančių ne tik iš Klaipėdos krašto, bet ir iš toliau. Apie vienas tradicines ir egzotines sveikatinimo sistemas svečiai galės sužinoti paskaitose, kitas galės čia pat ir išmėginti. Tam palei Miniją vingiuos „Dvasinės ramybės takas“, kur vyks jogos mankštos, o klausyti šamaniškų būgnų ar terapinių instrumentų garsų bus galima patogiai įsitaisius medžiuose pakabintuose hamakuose!

Nebus pamiršti ir žemiškesni poreikiai. Šventėje šurmuliuos skanėstais bei suvenyrais viliosiantis „Turgaus kiemelis“. Kas piniginės praverti nenorės, galės aplankyti šventės kūrybinių dirbtuvių meistrus ir pats pasigaminti muilo ar nusivelti dirbinį iš vilnos.

Krašto amatininkai žada staigmenų ir mažiesiems, kurių lauks „Žaidimų kiemelis“. Jame plušės kalvis, medų suks bitininkas, o pamiklinti pirštus kvies odininkas ir nėrinių ant grėblio kūrėja. Čia pat mažieji galės pasidžiaugti naminiais gyvulėliais, statyti smėlio pilis ir išsidūkti žaidimuose.

 Turiningą „Pirties dienos 2017“ programą suplanavę organizatoriai prašo lankytojų nepamiršti rankšluosčių, kilimėlių ir geros nuotaikos.

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie