Tebūnie TAIP !
 

Šlaitinio stogo montavimas savo jėgomis (nuotraukos su aprašymais)

dėl konsultacijos kreipkitės tel. +370 611 77361

  Pabandysime Jums parodyti pagrindinius karkasinės pirties šlaitinio stogo montavimo etapus, pateikus fotografijas su detaliais aprašymais. Vis dėlto tai nėra toks paprastas darbas, kaip gali Jums atrodyti, peržiūrėjus šį straipsnį. Taigi jei Jūs nors kiek abejojate savo jėgomis, ar tiesiog trūksta laiko viską atlikti pačiam, tuomet geriau samdykitės profesionalų komandą. Stogas tai vienas atsakingiausių namo statybos etapų, todėl samdytis patariame ne "Petrą iš Paskutinio kaimo", kurio ir pėdos bus atšalusios kai stogas pratekės, o atestuotą įmonę, kuri atliks darbus, patieks medžiagas reikalingas stogo montavimui, suteiks ilgalaikę garantiją savo darbams ir pilną informaciją apie naudojamas medžiagas.

   Šiame straipsnyje naudoju nuotraukas, kurias padariau statydamas karkasinę pirtį sau ir savo jėgomis. Aišku, padėjo draugai. Vienam, nors save laikau geru specialistu, būtų labai sunku.

   Pradžioje sumontavau karkasines sienas (tai aprašyta kitame straipsnyje), tuomet ėmiausi stogo montavimo darbų.

   Taigi pradedame:

Įsitikinę kad murlotas yra lygus, pagal brėžinius ir pasimatavę gegnių ilgį vietoje, paruošiame pirmas 2 vienodas gegnių poras. Pirmą sumontuojame, antrą naudojame vietoj šablono kitų gegnių porų gamybai. Gegnių poras konstrukcijos tvirtumui sutvirtiname laikinomis stygomis.




Paruoštas gegnių poras montuojame iš anksto pažymėtose vietose. Pritvirtiname metaliniais kampais ir laikinai sutvirtiname "vėjo ryšiais", kad kol sumontuosime frontonus ir grebėstus vėjas jų neišvartytų.









Sustatę gegnes, pasiruošiame vatos montavimui. Iš gegnių apačios tolinių vinukų pagalba pritvirtiname virveles, kad montuojant vatą, ji laikytųsi ant virvelių ir nekristų žemyn.








Klojame šiltinimo vatą. Klojame keliais sluoksniais, būtinai sluoksniai turi persikloti, kad vatos sudūrimo vietos atskiruose sluoksniuose nesutaptų. Pagal plotį vatą dedame platesnę 10-15 mm nei atstumai tarp gegnių. Stogui patariu KNAUF TP 115 arba Isover KL 37 mineralinę vatą.



Montuojame kamino termoizoliaciją. Pagal gaisrininkų reikalavimus, jeigu montuojame modulinį kaminą Schiedel (rekomenduoju), iki medinių konstrukcijų (gegnių, medinių pertvarų) turi būti ne mažiau kaip 50 mm atstumas. Tarpus tarp kamino  ir medžio užpildome karščiui atsparia vata ir uždengiame nedegia plokšte Cetris.







Sekančiame etape montuojame difuzinę plėvelę ir ventiliacinius išilginius (vertikalius) tašelius. Dėl stogo sandarumo pasirenkame difuzinę plėvelę su klijuojamu kraštu.










Kai stogą ruošiamės dengti čerpėmis (parinkau Monier Zanda Lux betonines čerpes) , sumontuojame viršutinį ir pirmus apatinius du grebėstus. Pirmų apatinių grebėstų žingsnis yra pastovus ir nekintamas, atstumas parenkamas kaip nurodyta čerpių montavimo instrukcijoje, o viršutinis reikalingas, kad vėliau būtų galima paskaičiuoti pagal čerpių eilių skaičių atstumus tarp grebėstų, nes grebėstų žingsnis gali svyruoti 320-375 mm ribose.



Daugumai betoninių čerpių galima grebėstavimo žingsnio paklaida, tai  leidžia grebėstuoti, taip, kad gautųsi pilnos nepjautų čerpių eilės. Todėl paskaičiavę žingsnį, sugrebėstuojame visą šlaitą.









Pritvirtiname karnyzų ir vėjalenčių dailylentes. Tai darome šiame etape, nes vėliau, kai bus sumontuoti latakai ir vejalentės, tai bus gana kėblu padaryti. Prieš tai dailylentes vieną kartą nutepame dažyve. Naudojame dažyvę turinčią ne vien tik dekoratyvinę, bet ir apsauginę nuo  UV  ir biologinių kenkėjų funkciją.







Jas sumontavus, tepame dailylentes dažyve antrą kartą. Tai darome sumontavus, kad uždažytume pjovimo vietas ir, vėliau sumontavus čerpes, tai atlikti bus sudėtinga.









Po to montuojame lietaus nuvedimui laštakius, latakus ir mūsų atveju, kai montuojame čerpes, paukščių užtvarą. Būtinai difuzinę plėvelę įleidžiame į lataką, kad susidaręs ir pakliuvęs ant plėvelės kondensatas nutekėtų į lataką.









Darbo patogumui ir montavimo saugumui užtikrinti, sukeliame ant stogo čerpes ir paskirstomos tolygiai ant stogo šlaito.










Pradedamos montuoti čerpės. Pirmiausia pagal čerpių plotį suskaičiuojamas čerpių kiekis horizontalioje eilėje ir nupjaunami tiksliai pagal ilgį grebėstų galai. Pradedamos montuoti čerpės nuo apatinės eilės dešiniojo kampo. Sumontuojamos dešinės pusės kraštinės eilės čerpės, tada montuojamos kitos eilės.







Čerpės tvirtinamos specialiais laikikliais, kurie komplektuojami kartu su čerpėmis. Kraštinės čerpės visu perimetru tvirtinamos visos, šlaito viduje - kas trečia.










Laikomes montavimo instrukcijos ir montuojame kraigo montavimo tašelį, kraigo tarpinę ir čerpes.

Kraigo tašeliai ir čerpės tvirtinami specialiais laikikliais.

 


Stogo dengimas baigtas. Liko užsandarinti ir uždengti kaminą, kai jis bus apmūrytas dekoratyvinėmis plytomis.










Po to, kai apmūrijome kaminą, sandariname jį. Tam naudojame specialią sandarinimo juostą "Wakaflex".

Sumontuojame kamino dangtį. Jį užsakiau pas skardininkus pagal kamino matmenis.

  Na štai - stogas pabaigtas. Sėkmes darbuose, o jei patys to darbo ir nedarysite, tai bent yra galimybė sužinoti - ką gi tie meistrai daro ant Jūsų stogo :)

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie