Tebūnie TAIP !
 

Juostiniai-poliniai pamatai pirčiai

dėl konsultacijos kreipkitės tel. +370 611 77361

Tai pirmas straipsnis apie karkasinės pirties statybą.

Pamatai - svarbus ir atsakingas pirties statybos etapas. Kadangi karkasinė pirtis yra sąlyginai lengva konstrukcija, tai montuoju sekliuosius juostinius-polinius pamatus. Po laikančiomis sienomis pakanka dviejų eilių pamatinių blokelių Haus su papėde.

Paruošiame aikštelę kurioje montuosime pamatus. Kadangi pas mane tuo metu kasė tvenkinį, tai paprašiau kad nustumtu viršutinį sluoksnį ir išlygintu.


Sužymime pirties gabaritus ir ištempiame virvutes sulig išoriniu pamato kontūru.
Sugrežiame pamatų polius. Tam panaudojau rankinį žemės grąžtą pirktą Senukuose.

 Juostinių-polinių pamatų pjūvis. Gręžtiniai pamatai montuojami nuo grunto paviršiaus  ne mažiau nei 1,5 m gylio. T.y. žemiau skaičiuotinos pašalo zonos.

Gręžtinius polius išdėstome daugiau-mažiau vienodais atstumais. Atstumai gali svyruoti 1,5-2,5 m atstumu vienas nuo kito.Žemėje iki grunto viršaus sumontavau 2 eiles Haus pamatų blokelių. Šiltinamų sienų storis 15+5 cm, ta pasirinkau 20 cm pločio blokelius. Haus blokeliai tai greičiausias būdas įsirengti pamatus- žmonės be jokios patirties statybose patys gali pasidaryti pamatus ir taip sutaupydami pamato medžiagų kainą ir montavimo laiką. Dažniausiai darant pamatus su klojiniais didžiąją dalį pamato kainos sudaro klojinių nuoma ir darbas. Naudojant blokelius sumažėja reikalingi statybinių medžiagų kiekiai.Virš žemės sumontavau iš lauko riedulių akmeninius pamatus. Teko pavargti, bet rezultatu likau labai patenkintas. Pamatuose - būsimos garinės vietoje įmontavau vamzdelius. Vėliau jie tarnaus oro patekimui į garinę.


Suvežiau į pamato vidų žvyrą ir jį sutankinau.Prieš betonuojant grindis, išvedžiojau vamzdyną santechnikai ir nuotėkoms.


Garinėje nesinaudoju muilais, tai pasirinkau natūralaus drenažo variantą. Iškasiau piltuvo formos duobę visu garinės plotu ir pripildžiau ją akmenimis. Sumontavau lages būsimoms garinės grindims. Tam panaudojau maumedžio medieną. Ji  atspari puvimui, o tai labai svarbu padidinto drėgnumo patalpose.
Pamatai paruošti, liko tik suvežti gruntą iki akmeninių pamatų lygio.

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie