Tebūnie TAIP !
 

Karkasinės pirties sienų statyba savo jėgomis

dėl konsultacijos kreipkitės tel. +370 611 77361

Taigi pradedame darbus. Pamatai jau sumontuoti, atėjo laikas sienoms.

Pirmiausia ant pamatų klojame izoliacinę juostą. Tam aš panaudojau specialią 5 mm storio tarpinę, tačiau galima naudoti ir paprastą ruberoidą, tik kloti reikia dvigubą sluoksnį. Naudojau tarpinę nes ji neturi "smalų", o būsimas pastatas bus pirtis, kur temperatūros bus sąlyginai didelės, tai nesinori uostyti garinėje dervos kvapą. Be to tarpinė "sugeria" nežymius pamatų nelygumus. Būsimų statramsčių vietose sumontuojame metalinius montavimo kampus.


Sienų karkaso montavimą galima atlikti keliais būdais. Montuojame iš anksto paruoštus atskirų sienų plokštumų karkasus, arba atskirus statramsčius. Kadangi stačiau savo jėgomis, tai pasirinkau paprastesnį būdą ir montavau atskirus statramsčius. Ir pirmas ir antras būdai yra teisingi, tik antrąjį gali atlikti vienas arba du žmonės, o pirmuoju atveju reikalingas gausesnis būrys.Paruošiame darbui pastolius (darbo saugumas-tai labai svarbu). Surišame viršuje statramsčius atskira lenta. Statramsčius tarpusavyje surišame skersiniais, kurie užtikrina papildomą konstrukcijos stabilumą.Sienų išorėje sumontuojame vėjo izoliacinę plėvelę. Vėliau montuojame pagrindinį sienų šiltinimo sluoksnį. Jei tai gyvenamasis namas 200mm, pirčiai pakanka ir 150mm.

Kamino montavimas. Jei yra du šilumos šaltiniai, kiekvienam atskirai montuojame po kanalą. Vienu metu vienas kanalas dviejų degimo šaltinių "netrauks", o ir nesaugu - yra pavojus "nugaruotI".

Kaminą apmūrijame dekoratyvinėmis plytomis. Aš pirkau senovines "carskas" plytas, nuvaliau ir išilgai perpjoviau per pusę, kad kaminas neatrodytų masyvus.Prie kamino prijungtose mūrinėse  pertvarose į garinės pusę dedame 10 cm kietos mineralinės vatos sluoksnį. Ji turi dvejopą paskirtį: šilumos ir priešgaisrinės izoliacijos. Aš nuo kamino pertvaras pradėjau vienos eilės plytų sienele, o pratęsiau karkasine konstrukcija. Tai dariau, nes pagal priešgaisrinius reikalavimus nuo kamino iki degių konstrukcijų (medžio) turi būti 5-15 cm atstumas.Montuojame pertvarų karkasą. Pertvaras, kurios ribojasi su garine darome su 15 cm šilumos izoliacija. Gyvenamuose namuose, kur pertvarose vata atlieka garso, o ne šilumos izoliacijos funkciją, užtenka ir 10 cm storio vatos. Naudojau Knauf TP 116 vatą, skirtą sienų izoliacijai. Ši vata laikui einant "nesukrenta". Pertvarose, kuriose vata naudojama garso izoliacijai, nebūtina naudoti plėveles, tačiau į garinės pusę, plėvele būtina. Montuojant pertvaras sumontuojame santechnikos mazgus, kurie atlikus apdailą nebus matomi. Esant reikalui pertvarose galima sumontuoti ir kitus būtinus konstrukcinius sprendinius, kurių ateityje nenorėtume matyti.Atėjo laikas "intelektualiems" darbams. Sumontuojame langus ir duris. Aš užsakiau medinius langus ir duris. Visada galvojau, kad stogas ir langai turi būti namo puošmena. Juk vis dėlto statausi pirtį sodyboje, miške ir mano supratimu plastikiniai langai būtų visiškas nesusipratimas, kaip ir šiferinis stogas.

   Vėliau montuoju 200 mikronų storio stabilizuoto polietileno garo izoliacinę plėvelę ir medinį karkasą papildomam šiltinimo sluoksniui. Atkreipkite dėmesį - rekomenduojamas vidinis šiltinimo sluoksnis neturi viršyti santykio 1:3, lyginant su pagrindiniu sluoksniu. Aš papildomai šiltinau 5 cm.Prieš montuojant vidinio sluoksnio vatą, išvedžiojame elektros instaliaciją. Patarimas - kiekvienam elektros taškui vedame atskirą laidą. Ateityje, jei bus pažeistas koks laidas, nedirbs tik vienas taškas, o ne visa eilė. Patarimas 2 - jei pas jus yra trifazė elektra, tuomet ant skirtingų fazių "pakabinkite" atskiras grupes - apšvietimas, vidaus rozetės, lauko apšvietimas.

   Dabar jau galima montuoti ir vidinį vatos sluoksnį. Ten kur planuoju kabinti prietaisus ar baldus, sumontuoju papildomus medžio elementus. Ir būtinai nusibraižykite vidinio karkaso schemą. Vėliau montuojant baldus, ar tiesiog kabinant paveikslus, masyvesnius daiktus, ji tikrai pravers. Geriau tvirtinti ne prie dailylenčių, o prie masyvaus vidinio sienų karkaso.

Sekančiame straipsnyje papasakosime apie apdailos darbus.

 
 
 
 
Parašykite
Paskambinkite
Apie