Lietuviškos pirties bičiulių draugija
                                                           Pirtyje tiesa !

Latvju Pirts un Veselības festivāls 2017 liepos 28-30 dienomis

Taigi, galiu tik pasidžiaugti, kad vykdamas pas broliukus latvius, vėl nenusivyliau. Tradicinė pirties šventė PIRTS UN VESELĪBAS FESTIVĀLS labai patiko.

Į mano kvietimą sudalyvauti, atsiliepė mano grupiokas Jonas, tad kelionė neprailgo. Buvo ką prisiminti iš mūsų studentiškų laikų. Pakeliui, jau Jelgavoje, prisivejame 2 lietuviškas pirtis -treilerius, ir jau treilerišku greičiu pasiekiame Nakotne miestelį.

Pirmiausiai parkuojasi Vlado, "Baltiškos mokyklos" pirtis, toliau Roberto "Angelai ir demonai". Tarp jų spraudžiu savo mini SPA centrą su daug pasakančiu brendu "Pirtnieks Antanas, Lietuva". Visgi, 7 metų įdirbis.Besikuriant, nukrapija keli lašai lietaus (tiek ir tebuvo per visą savaitgalį) Kaip supratau, visą likusį lietų Edmundas pas baltarusius nusivežė. Susiformuoja laikina savaitgalinė šeima: Rita ir 3 jos prižiūrimi vyrai Robertas, Jonas ir Antanas. Robertas iš kart kuria pirtį, nes reikia papirtinti atidarymo dalyvius, o vietinės latvių pirtys tam dar nepasiruošusios.Sulaukiam ir pirmų tikrų lankytojų. Kazimieras, lietuvis tremtinys, neįleistas į Lietuvą ir gyvenantis Latvijoje, pirmas išbando mūsų procedūras. Pensininkas, bet mokėti turi už ką, pensija virš 600 eurų ...

Neįsijaučiam dirbdami, nes reikia sudalyvauti įspūdingame rituale, su žvakelėm, grudais, labirintais, laužais ir ....., visko nupasakoti neįmanoma. Reikia pamatyti. Smagu ir efektinga. O, kai išgirdau "ah, eto vi, tot znamenitij Antanas", tai išvis susileidau. Į pirtį gal apie 1 nakties nuėjom. Tvenkinio vanduo šiltas, lyg arbata. Šalia, tai vienur, tai kitur gražiausios latviškos laumės išnyra ir dar žaismingai tave aptaško. Oi, sunkiai užmigau. Jei ne storas Dormeo čiužinys, vargu ar beužmigčiau, vis tos laumės vaidenosi...

Šeštadienį, apie pietūs, šventė įsisiūbavo. Klientų  pakako visiems. Ir pirtininkams, ir masažistams, ir visokiems aiškiaregiams bei kaulų ar kaklo tampytojams (buvo ir tokių). Karts nuo karto iš Roberto pirtelės atsklisdavo "Oi, kaip gerai" arba ritmingas vantų šokis. Jam pradžia sunki buvo. Apie tokias muzikines programas Latvija dar negirdėjo, tad teko rimtai padirbėti liežuviu, kad pirmuosius prisišnekintų.Pas mane su 5 min pertraukėlėm, viena po kitos 25 min masažui, damos rikiuojasi. Tarškinu, ir tyliai kikenu. Girdžiu, kaip mano draugelis Jonas mano vyteles ir maltą kaštoną pardavinėja. Ir nesvarbu, kad tuos dalykus pirmą kartą mato. Kalba įtikinamai, lyg pirties meistras būtų. 

Šalia, mūsų žvaigždelė, federacijos prezidentas, Vladas pirtina. Išdykėlis, ne kitaip. Kai tik gražuolė pasirodo, tuoj pats vedasi į pirtį, po tvenkinį tik plukdina.  Atėjo močiutė ar vyras, sako kompanionui Andrejui atiduoda. Vienu metu Vladas ant scenos paskaitėlę skaitė ir tuo metu į jų pirtį laumė ilgaplaukė atėjo. Kad jūs pamatytumėt Andrejaus veidą, švytėjo žmogus, lyg aukso puodą būtų laimėjęs.

Na, o vakare koncertas. Ant scenos "pirmasis Latvijos smuikas", Raimonds Ozols. Labai skaniai klausėsi. O, kur dar tikrai kokybiška naktinė diskoteka. Ir jokio alkoholio.  Bent jau viešai nesimatė.

Sekmadienis vėl darbingas. Klientus iki 15 val priiminėjau. Kada Robertas baigė, net nežinau. Organizatoriai sakė, kad apie 5 tūkstančius lankytojų buvo. Dabar galiu palyginti, kodėl nepavyko šventė, vykusi prieš mėnesį, Rygoje. O, čia, viskas nuostabiai.Rygoje ėme pinigus ir iš dirbančių, ir iš lankytojų, ir nemažai. Gi, čia įėjimas buvo nemokamas, o darbo vieta 5*6, t. y. 30 m2 kainavo 45 eurus.(abiem su Robertu, pusiau)

  Antanas B.

Sveiki Bičiuliai,

Antanas, kaip ir Giedrius ar Edmundas labai vaizdžiai nupasakojo visą festivalį, aš taip nemoku. Aš tik papildysiu. Latviai labiau mėgsta individualias procedūras, tai eiti į grupinę reikia labai ilgai įtikinėti. Sunkiai sekėsi surinkti pilnas grupes. Pabandžiusiems tai buvo tikras atradimas.

išpirtinau apie 40 dūšelių, nė vienos nepatenkintos. Linksmiausias nuotykis buvo su trim moteriškėm. Po programos tvenkinyje pasiūliau ar nenorėtų karšto šokolado? Sako būtų puiku, tai sakau bus po 5 eur. Prie pirties žmonai sakau norės šokolado,ji sako: "šokoladas mano bus po 10 eur.", jos sako|: "kad vyras sakė po 5eur." tai pasijuokėm, kad teks damokėti man. Žmona nuėjo ruošti šokolado, o jos pradėjo rengtis, tai ji ir sako: "ką Jūs darot, kodėl rengiatės" , jos : "tai mes apsirengsim ir po to išgersim", Ji: "čia reikia negert, o ant kūno tept". Tai juoko buvo visam vakarui😆😆😆.

Šeštadienio vakarą buvo diskoteka, tai juokavom, kad į mano gimtadienį atėjo kokie 200 žmonių. Sekmadienį mūsų kemperių buvo atėjęs apžiūrėti pats Ziedonis, tai palingavo galvą ir įvertino puikiai. Festivalis buvo tikrai labai organizuotas ir puikus, nors žinoma visko nemačiau. Po festivalio visi latviai ir Antanas greitai susirinko ''manatkes'' ir dingo.

 Vladas pasakė kad ateis organizatoriai. Maniau gerai,parodysiu jiems savo programą, kad susidarytų bendrą vaizdą, ir Janis, nes likau skolingas pirtį.   O kai reikia atėjo banda visiškai nematytų žmonių, Vladas tampo pečiais. Tai vos ne per prievartą įkišau pas save Aija. Toliau prasidėjo cirkai. susirinkus pasakiau laikytis tylos. Niekas nekreipia dėmesio, šnekasi toliau. Antrą sykį pabandžiau nutildyti, dvi panos vistiek kikena. Nutildžiau iš kokio ketvirto, ar penkto karto. Tai pasijutau lyg būčiau su girtų kompanija. Po pirmos programos Aija išėjo pas Vladą, tai nemačiau tikslo daryti antros, paprasčiausiai padaviau vantas ir pasakiau pasidarykit patys. Pradėjome rinktis daiktus ir išvykome. Kai kas liko nepatenkintas.🙀

Pirmadienį gavau Aijos atsiprašymo laišką.

Su pagarba Robertas, "Angelai ir Demonai"